Imunitný balíček – zdravie vo vlastných rukách

Vedeli ste o tom, že náš imunitný systém je spolu s centrálnym nervovým systémom a hormonálnym systémom akýsi vládnuci SUPERSYSTÉM zaisťujúci rovnováhu organizmu??? Naša imunita zaisťuje obranu tela proti rôznym škodlivinám, proti infekčným mikroorganizmom, vírusom a baktériám z vonkajšieho prostredia i proti škodlivinám, ktoré vznikajú vnútri organizmu. „Dobrá“ imunita nás nepretržite chráni proti vonkajším i vnútorným škodcom a škodlivinám i proti civilizačným chorobám. 

Nadmerné používanie chemických látok, znečistené životné prostredie, chronický stres, málo spánku, či absolútny nedostatok pohybu, nedostatok otužovania, vysoká konzumácia cukru, nedostatok potravín s obsahom mikroživín, vitamínov a fytonutrientov, to všetko znižuje našu fyzickú zdatnosť, spôsobuje vzrastajúci počet obezity, civilizačných chorôb, vyčerpanosť a naša schopnosť odolávať vírusom a chorobám sa výrazne znižuje. 

Ako môžeme zabezpečiť správnu funkciu imunitného systému?

Zdravá strava, dostatok spánku, veľa pohybu, otužovanie, pitný režim, vylúčenie rafinovaného cukru zo stravy, pozitívny prístup k životu a podpora fungovania organizmu prírodnými doplnkami stravy.

Výrazne pozitívny účinok na imunitu majú viaceré vitamíny, predovšetkým C, E, betakarotén, veľmi dôležitý je ,,slnečný vitamín D”, naša populácia trpí na výrazný nedostatok vitamínu D. Naša imunita potrebuje aj zinok, imunitným budičom je echinacea a účinným ochrancom je cesnak.

Viete o tom, že NUTRILITE je najväčším výrobcom prírodných výživových doplnkov na svete?Značka znikla v roku 1934. Kvalitu svojich zložiek kontrolujú od semienka cez rastlinu až po hotový produkt. Rastliny pestujú na svojich vlastných certifikovaných bio farmách technikou ekologického a trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prísnym testom podliehajú nielen semiačka a rastlinky, ale aj samotná pôda. Zložky, ktoré sú získané z Nutrilite fariem, sú do hodiny spracované, aby sa zachovala maximálna hodnota účinných látok z rastliny. 

Je zásadný rozdiel, či vitamín získame z rastlinného koncentrátu, alebo ho vyrobíme chemickou syntézou. Doplnky vyrábané chemickou reakciou majú nízku vstrebateľnosť a telo nedokáže dostatočne využiť ich benefity.

Výživové doplnky Nutrilite sú vyrobené z rastlinných koncentrátov a obsahujú dôležité fytoživiny – fytonutrienty, ktoré majú silné antioxidačné vlastnosti a zabezpečujú takmer 100% vstrebateľnosť účinných mikroživín z rastlín do nášho organizmu. 

VITAMÍN D

Vedeli ste, že každá bunka v našom tele potrebuje vitamín D? Je dôležitý pre imunitu pri ochrane pred infekčnými ochoreniami, bráni schopnosti vírusu množiť sa. Je dôležitý pre správne vstrebávanie vápnika a horčíka, podieľa sa tiež na regulácii bunkového rastu, činnosti svalov, fungovaní zdravého imunitného systému a znižovaní zápalu v tele.

Optimálna hladina vitamínu D v krvi je 60 – 65 mikrogramov na liter. Bežná hladina u ľudí s nedostatkom vitamínu D je 14 – 26 mikrogramov na liter. V našich zemepisných šírkach ( Slovensko, Česko ) trpí na nedostatok vitamínu D až 8 z 10 ľudí. Presnú hladinu vitamínu D v krvi Vám môže nechať odmerať lekár. Vo forme potravín a slnečného žiarenia nemáme šancu vyrovnať deficit tohto vitamínu. 

1 tableta NUTRILITE Vitamínu D obsahuje 15 mikrogramov. Posilňujte imunitu pridaním tohto výživového doplnku do stravovacieho režimu. Doporučené dávkovanie závisí na hladine vitamínu D v krvi. Na udržanie optimálnej hladiny – ak už ju optimálnu máte = 1 tableta denne. Na zvýšenie nedostatočnej hladiny vitamínu D v krvi a naštartovanie imunity = 2 – 3 tablety denne. 

VITAMÍN C

Nutrilite™ Vitamín C Plus je vysoko účinný výživový doplnok, ktorý zabezpečuje pomalé a plynulé uvoľňovanie vitamínu C počas dňa a podporuje normálne fungovanie imunitného systému. 

Vitamín C je esenciálna živina, ktorá prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému. Okrem toho, že poskytuje neoceniteľnú podporu vášmu imunitnému systému, tak vitamín C pomáha udržiavať normálnu produkciu kolagénu na dosiahnutie zdravej pleti a pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom (vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam). Spolupracuje na správnej funkcii kĺbov, je potrebný pri tvorbe hormónov, znižuje hladinu cholesterolu atď..

Vyrobený z dvoch zdrojov vitamínu C – prírodná čerešňa acerola pestovaná na farmách NUTRILITE a kyselina askorbová – každá praktická tableta s dennou dávkou 240 mg vitamínu C obsahuje zmes s prísadou vlákniny.  Táto zmes spomaľuje vstrebávanie a umožňuje uvoľňovanie vitamínu do tela počas 8 hodín. Len jedna 240 mg tableta s postupným uvoľňovaním poskytuje telu počas dňa viac využiteľného vitamínu C ako 600 mg verzia s okamžitým uvoľňovaním.

Doporučené dávkovanie: 1 – 3 tablety denne, podľa potreby, možná je aj zvýšená “terapeutická dávka”

LECITÍN E

Obsahuje prírodný lecitín zo sójových bôbov a vitamín E z rastlinných olejov.

Lecitín E prispieva k ochrane buniek pred nadmerným oxidačným stresom a volnými radikálmi, ktoré často vznikajú pri vírusových ochoreniach a vplyvom znečisteného životného prostredia a nezdravých návykov. Pomáha pri zdraví kože, podporuje činnosť mozgu, zmierňuje stres a úzkosť, zlepšuje spánok, pomáha pri liečení kožných ochorení, podporuje krvný obeh. 

Dávkovanie = 1 tableta denne 

ZINOK

Nedostatok zinku má za následok množstvo zdravotných komplikácií, jednou z nich je práve oslabený imunitný systém. Respiračné ochorenia sa najčastejšie prenášajú sliznicou dýchacích ciest. To znamená, že vírus najčastejšie vdýchneme. Sliznice sú pre vírus vstupnými bránami do nášho tela. Keď prijímame zinok, jeho molekuly sa stávajú “strážcami” vstupných brán nášho tela, ktorými sa snaží vojsť vírus. Zinok obsadí čo najviac vstupných miest a zabraňuje tým vírusu vstúpiť do organizmu a možnosti ochorenia sa tým znižujú. 

Zinok je pre naše telo nepostrádateľný esenciálny minerál, je dôležitý pre zdravie kože, kostí, je nevyhnutný pre fungovanie viacerých procesov v tele, má vplyv na plodnosť, pôsobí aj na naše hormóny, cievy, pomáha pri hojení rán, pri aknóznej pleti, upokojuje nervový systém. 

Dávkovanie: 1 vrecúško obsahuje 10 mg zinku.

ECHINACEA

Je jedným z najlepších spôsobov ako podporiť imunitný systém a posilniť prírodné obranné mechanizmy nášho tela.

NUTRILITE  Echinacea pomáha jednoduchým a praktickým spôsobom dosiahnuť silnú imunitu organizmu.  Naša zmes obsahuje tri druhy Echinaceii, ktoré sa pestujú a zberajú na našej vlastnej farme v Trout Lake v štáte Washington v USA, ktorá sa nachádza ďaleko od znečistenia mesta a kde majú rastliny skvelé podmienky na rast a ekologické spracovanie.  

Užite 3 – 6 tabliet denne podľa potreby na naštartovanie imunity. Každodenné užívanie po dobu dlhšiu ako 2 týždne sa neodporúča. Echinacea sa užíva ako “kúra”

CESNAK

Vedeli ste o tom, že CESNAK je najsilnejšie prírodné antibiotikum? Prispieva k zachovávaniu zdravia srdca a normálnej hladiny cholesterolu. Prispieva aj k normálnemu fungovaniu imunitného systému. Pôsobí antibakteriálne a antioxidačne, je účinnou prevenciou počas chrípkového obdobia. 

Dve tablety obsahujú minimálne 13,5 mg alínu a 6 mg alicínu. Príjemná mätová vôňa zabezpečí kontrolu nad výraznou arómou. Ochranná poťahová vrstva chráni aktívne zložky cesnaku počas prechodu kyslým prostredím v žalúdku a uvoľní ich až v črevách, aby mohli efektívne pôsobiť.

Dávkovanie: 2 – 3 tablety denne, najlepšie s jedlom. 

Ak máte akékoľvek závažné ochorenie a prebieha u vás liečba, užívanie výživových doplnkov konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Optimálne zdravie sa nedá dosiahnuť iba užívaním kvalitných výživových doplnkov, ale je to dôležitá súčasť, ktorá nás k silnej imunite a optimálnemu zdraviu výrazne približuje. Nezabúdajte na zdravú stravu, pitný režim ( voda bez chlóru ), na manažment stresu, ďalej dodržiavajte základné pravidlá – noste rúška, dôkladne si umývajte ruky, dodržiavajte primeraný odstup, vyhýbajte sa miestam s väčším počtom osôb.

Úžasným pomocníkom pri dodržiavaní základnej hygieny ako prevencie pred vírusovými ochoreniami je:

G&H čistiaci gel na ruky 

Čistiaci prípravok na ruky obsahuje 70% alkoholu a účinne čistí vaše ruky.

  • 500 ml fľaštička s pumpičkou uľahčuje účinné čistenie rúk a pomáha ochraňovať pred vírusovými ochoreniami celú rodinu.
  • Obsahuje glycerín, ktorý pomáha regulovať hydratáciu pleti. G&H kolekcia obsahuje ďalšie účinné prípravky na ochranu a výživu pokožky.
  • Bez živočíšne derivovaných prísad.
  • Neparfumovaný, bez obsahu dráždivých zložiek. Hypoalergénny.

Text: @ladydnotes

Fotky @mimipelikan