Blog

Posilni imunitný systém a posilníš tým zdravie..

Ľudský organizmus je neuveriteľne zložitý, krehký  a jedinečný ekosystém. Našou úlohou je pristupovať k nemu zodpovedne a s láskou. Veď naše telo je predsa chrámom pre našu dušu.

Imunitný systém je komplex mechanizmov a reakcií v organizme, ktoré ho ochraňujú pred ochoreniami, spôsobenými baktériami, vírusmi, hubami či nádorovými bunkami. Úlohou imunitného systému je obrana  organizmu proti cudzorodým látkam. Preto platí, že ak dostatočne posilníš svoj imunitný systém, dokážeš udržať svoje telo zdravé a vitálne.

Možno ste to nevedeli, ale najväčším imunitným orgánom človeka sú črevá.

Práve v črevách sídlia neviditeľní bojovníci za naše zdravie – významné množstvo imunitných buniek a spoločenstvo mikroorganizmov, ktoré tvoria náš črevný mikrobiom. 

Práve z tohto dôvodu sú správne fungujúce črevá nevyhnutnou podmienkou celkového zdravia a  je veľmi dôležité udržiavať si zdravý črevný mikrobiom.

Črevnú mikroflóru tvoria baktérie mliečneho kvasenia, ktoré sa prirodzene nachádzajú v čreve. Tieto baktérie sa výrazne podieľajú na mnohých funkciách nášho organizmu a majú výrazný vplyv na naše zdravie. Naše telo ich nedokáže samé tvoriť, preto je potrebné ich pravidelne dopĺňať výživou.

Zaujímavé, že? Možno vás hneď napadá otázka: “Ok, je jasné, že moja armáda bojovníkov v črevách má problém. Ako môžem podporiť svoj imunitný systém a vytvoriť vnútornú rovnováhu, obnoviť črevnú mikroflóru? 

PRVÁ RADA ZNIE: Obkopte sa prírodou a priateľmi!

Mnohé výskumy naznačujú, že črevný mikrobióm je úzko spätý s centrálnym nervovým systémom a s mozgom. Naučiť sa regulovať stres, spomaliť, vedieť si oddýchnuť, obklopovať sa tými správnymi ľuďmi, venovať pozornosť tomu, čo naozaj v živote chceme, to je veľmi silná “terapia” pre náš imunitný systém. Pocit harmónie, spokojnosti, šťastia priamo vplýva na náš imunitný systém a naopak. Náš zdravý imunitný systém priamo vplýva na náš pocit šťastia a spokojnosti.

DRUHÁ RADA ZNIE: Prehodnoťte svoje návyky!

Vedeli ste, že alkohol narúša rovnováhu mikroorganizmov v tele?  Rovnako pôsobia na náš mikrobiom aj lieky, nadmerné solenie, cukor, antibiotiká….

Stane sa Vám občas, že málo spíte? 4 hodiny spánku znížia produkciu imunitných buniek až o 70% ( nebezpečná je práca na zmeny a cez noc, vstávanie k dieťatku, žúry, ponocovanie.. ) Náš stresový hormón kortizol klesá počas kvalitného spánku. Kortizol znižuje našu imunitu. Dobrý spánok = málo stresového hormónu = silnejšia imunita. 

TRETIA RADA ZNIE: Tvoje zdravie máš doslova vo svojich rukách!

V rukách máme jedlo, ktoré si vkladáme do úst a každý kúsok by mal byť premyslený a starostlivo vybraný. Práve naša strava a jej výživová hodnota rozhoduje o veľkej časti nášho zdravia a životnej pohody.

NUTRILITE je najväčší výrobca prírodných doplnkov stravy na svete, ktoré pestuje a spracováva na vlastných certifikovaných organických permakultúrnych farmách. 

Vedeli ste, že naša imunita potrebuje Vitamín D? Dlhodobý deficit vitamínu D v našej populácii vedie k väčšiemu výskytu onkologických ochorení a ochorení, ktoré spôsobuje nedostatočné fungovanie imunity. Silným bojovníkom za team imunita je aj Vitamín C. Ten podporuje aktivitu bielych krviniek v prvej línii obrany a podporuje tvorbu bielych krviniek, ktoré upracú napadnutú bunku. Zinok bráni, aby sa vírus prilepil na sliznice, aktivuje biele krvinky. Všetky 3 dôležité vitamíny nájdete v portfóliu značky NUTRILITE.

Zlatým klincom programu našej imunity sú jednoznačke PROBIOTIKÁ A PREBIOTIKÁ.

Nutrilite prináša na trh ÚPLNÚ NOVINKU: Nutrilite™ Balance Within™ doplnok stravy, ktorý poskytuje extra podporu imunitného systému vďaka vitamínom B6 a B9 (kyselina listová) a dodáva nášmu mikrobiomu baktérie produkujúce kyselinu mliečnu. Obsahuje 2 kmene baktérií kyseliny mliečnej – Lactobacillus acidophilus (NCFM) a Bifidobacterium lactis (HN019) – oba vedecky dobre zdokumentované. Spolu 6.3 miliárd pomocníkov!

2 kmene baktérií kyseliny mliečnej ( Lactobacillus acidophilus a Bifidobacterium lactis ) + vitamín B6 a vitamín B9 ( kyselina listová ) = BALANCE WITHIN, podpora rovnováhy imunitného systému 

NUTRILITE Fibre Powder je špeciálna zmes troch druhov rozpustnej vlákniny prírodného rastlinného pôvodu, ktorá ponúka pohodlný spôsob získavania dodatočnej vlákniny. Rozpustná vláknina dokáže absorbovať vodu a zväčšovať svoj objem. Naše telo ju nedokáže stráviť, ale v črevách sa stáva POTRAVOU PRE VAŠE BIFIDOBAKTÉRIE A LAKTOBACILY. Ďalší superhrdina, ktorý zabezpečuje správnu funkciu črevného mikrobiómu. Užitočné črevné baktérie vďaka nej prosperujú a sú schopné lepšie odolávať nežiadúcim baktériám, udržiavať rovnováhu v črevnej mikroflóre a tým podporovať našu imunitu. Vlákninu môžete rozpustiť v 250 ml vody, alebo šťavy, prípadne ju posypať na jedlo.

Tak čo? Už máte trošku viac jasno, aké je tajomstvo dobrej imunity a zdravia? ?

Všetko dobré a veľa zdravíčka… Nech sú vaše imunitné bunky šťastné a spokojné.

Posilni imunitný systém a posilníš tým zdravie..

Imunitný balíček – zdravie vo vlastných rukách

Vedeli ste o tom, že náš imunitný systém je spolu s centrálnym nervovým systémom a hormonálnym systémom akýsi vládnuci SUPERSYSTÉM zaisťujúci rovnováhu organizmu??? Naša imunita zaisťuje obranu tela proti rôznym škodlivinám, proti infekčným mikroorganizmom, vírusom a baktériám z vonkajšieho prostredia i proti škodlivinám, ktoré vznikajú vnútri organizmu. „Dobrá“ imunita nás nepretržite chráni proti vonkajším i vnútorným škodcom a škodlivinám i proti civilizačným chorobám. 

Nadmerné používanie chemických látok, znečistené životné prostredie, chronický stres, málo spánku, či absolútny nedostatok pohybu, nedostatok otužovania, vysoká konzumácia cukru, nedostatok potravín s obsahom mikroživín, vitamínov a fytonutrientov, to všetko znižuje našu fyzickú zdatnosť, spôsobuje vzrastajúci počet obezity, civilizačných chorôb, vyčerpanosť a naša schopnosť odolávať vírusom a chorobám sa výrazne znižuje. 

Ako môžeme zabezpečiť správnu funkciu imunitného systému?

Zdravá strava, dostatok spánku, veľa pohybu, otužovanie, pitný režim, vylúčenie rafinovaného cukru zo stravy, pozitívny prístup k životu a podpora fungovania organizmu prírodnými doplnkami stravy.

Výrazne pozitívny účinok na imunitu majú viaceré vitamíny, predovšetkým C, E, betakarotén, veľmi dôležitý je ,,slnečný vitamín D”, naša populácia trpí na výrazný nedostatok vitamínu D. Naša imunita potrebuje aj zinok, imunitným budičom je echinacea a účinným ochrancom je cesnak.

Viete o tom, že NUTRILITE je najväčším výrobcom prírodných výživových doplnkov na svete?Značka znikla v roku 1934. Kvalitu svojich zložiek kontrolujú od semienka cez rastlinu až po hotový produkt. Rastliny pestujú na svojich vlastných certifikovaných bio farmách technikou ekologického a trvalo udržateľného poľnohospodárstva, prísnym testom podliehajú nielen semiačka a rastlinky, ale aj samotná pôda. Zložky, ktoré sú získané z Nutrilite fariem, sú do hodiny spracované, aby sa zachovala maximálna hodnota účinných látok z rastliny. 

Je zásadný rozdiel, či vitamín získame z rastlinného koncentrátu, alebo ho vyrobíme chemickou syntézou. Doplnky vyrábané chemickou reakciou majú nízku vstrebateľnosť a telo nedokáže dostatočne využiť ich benefity.

Výživové doplnky Nutrilite sú vyrobené z rastlinných koncentrátov a obsahujú dôležité fytoživiny – fytonutrienty, ktoré majú silné antioxidačné vlastnosti a zabezpečujú takmer 100% vstrebateľnosť účinných mikroživín z rastlín do nášho organizmu. 

VITAMÍN D

Vedeli ste, že každá bunka v našom tele potrebuje vitamín D? Je dôležitý pre imunitu pri ochrane pred infekčnými ochoreniami, bráni schopnosti vírusu množiť sa. Je dôležitý pre správne vstrebávanie vápnika a horčíka, podieľa sa tiež na regulácii bunkového rastu, činnosti svalov, fungovaní zdravého imunitného systému a znižovaní zápalu v tele.

Optimálna hladina vitamínu D v krvi je 60 – 65 mikrogramov na liter. Bežná hladina u ľudí s nedostatkom vitamínu D je 14 – 26 mikrogramov na liter. V našich zemepisných šírkach ( Slovensko, Česko ) trpí na nedostatok vitamínu D až 8 z 10 ľudí. Presnú hladinu vitamínu D v krvi Vám môže nechať odmerať lekár. Vo forme potravín a slnečného žiarenia nemáme šancu vyrovnať deficit tohto vitamínu. 

1 tableta NUTRILITE Vitamínu D obsahuje 15 mikrogramov. Posilňujte imunitu pridaním tohto výživového doplnku do stravovacieho režimu. Doporučené dávkovanie závisí na hladine vitamínu D v krvi. Na udržanie optimálnej hladiny – ak už ju optimálnu máte = 1 tableta denne. Na zvýšenie nedostatočnej hladiny vitamínu D v krvi a naštartovanie imunity = 2 – 3 tablety denne. 

VITAMÍN C

Nutrilite™ Vitamín C Plus je vysoko účinný výživový doplnok, ktorý zabezpečuje pomalé a plynulé uvoľňovanie vitamínu C počas dňa a podporuje normálne fungovanie imunitného systému. 

Vitamín C je esenciálna živina, ktorá prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému. Okrem toho, že poskytuje neoceniteľnú podporu vášmu imunitnému systému, tak vitamín C pomáha udržiavať normálnu produkciu kolagénu na dosiahnutie zdravej pleti a pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom (vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam). Spolupracuje na správnej funkcii kĺbov, je potrebný pri tvorbe hormónov, znižuje hladinu cholesterolu atď..

Vyrobený z dvoch zdrojov vitamínu C – prírodná čerešňa acerola pestovaná na farmách NUTRILITE a kyselina askorbová – každá praktická tableta s dennou dávkou 240 mg vitamínu C obsahuje zmes s prísadou vlákniny.  Táto zmes spomaľuje vstrebávanie a umožňuje uvoľňovanie vitamínu do tela počas 8 hodín. Len jedna 240 mg tableta s postupným uvoľňovaním poskytuje telu počas dňa viac využiteľného vitamínu C ako 600 mg verzia s okamžitým uvoľňovaním.

Doporučené dávkovanie: 1 – 3 tablety denne, podľa potreby, možná je aj zvýšená “terapeutická dávka”

LECITÍN E

Obsahuje prírodný lecitín zo sójových bôbov a vitamín E z rastlinných olejov.

Lecitín E prispieva k ochrane buniek pred nadmerným oxidačným stresom a volnými radikálmi, ktoré často vznikajú pri vírusových ochoreniach a vplyvom znečisteného životného prostredia a nezdravých návykov. Pomáha pri zdraví kože, podporuje činnosť mozgu, zmierňuje stres a úzkosť, zlepšuje spánok, pomáha pri liečení kožných ochorení, podporuje krvný obeh. 

Dávkovanie = 1 tableta denne 

ZINOK

Nedostatok zinku má za následok množstvo zdravotných komplikácií, jednou z nich je práve oslabený imunitný systém. Respiračné ochorenia sa najčastejšie prenášajú sliznicou dýchacích ciest. To znamená, že vírus najčastejšie vdýchneme. Sliznice sú pre vírus vstupnými bránami do nášho tela. Keď prijímame zinok, jeho molekuly sa stávajú “strážcami” vstupných brán nášho tela, ktorými sa snaží vojsť vírus. Zinok obsadí čo najviac vstupných miest a zabraňuje tým vírusu vstúpiť do organizmu a možnosti ochorenia sa tým znižujú. 

Zinok je pre naše telo nepostrádateľný esenciálny minerál, je dôležitý pre zdravie kože, kostí, je nevyhnutný pre fungovanie viacerých procesov v tele, má vplyv na plodnosť, pôsobí aj na naše hormóny, cievy, pomáha pri hojení rán, pri aknóznej pleti, upokojuje nervový systém. 

Dávkovanie: 1 vrecúško obsahuje 10 mg zinku.

ECHINACEA

Je jedným z najlepších spôsobov ako podporiť imunitný systém a posilniť prírodné obranné mechanizmy nášho tela.

NUTRILITE  Echinacea pomáha jednoduchým a praktickým spôsobom dosiahnuť silnú imunitu organizmu.  Naša zmes obsahuje tri druhy Echinaceii, ktoré sa pestujú a zberajú na našej vlastnej farme v Trout Lake v štáte Washington v USA, ktorá sa nachádza ďaleko od znečistenia mesta a kde majú rastliny skvelé podmienky na rast a ekologické spracovanie.  

Užite 3 – 6 tabliet denne podľa potreby na naštartovanie imunity. Každodenné užívanie po dobu dlhšiu ako 2 týždne sa neodporúča. Echinacea sa užíva ako “kúra”

CESNAK

Vedeli ste o tom, že CESNAK je najsilnejšie prírodné antibiotikum? Prispieva k zachovávaniu zdravia srdca a normálnej hladiny cholesterolu. Prispieva aj k normálnemu fungovaniu imunitného systému. Pôsobí antibakteriálne a antioxidačne, je účinnou prevenciou počas chrípkového obdobia. 

Dve tablety obsahujú minimálne 13,5 mg alínu a 6 mg alicínu. Príjemná mätová vôňa zabezpečí kontrolu nad výraznou arómou. Ochranná poťahová vrstva chráni aktívne zložky cesnaku počas prechodu kyslým prostredím v žalúdku a uvoľní ich až v črevách, aby mohli efektívne pôsobiť.

Dávkovanie: 2 – 3 tablety denne, najlepšie s jedlom. 

Ak máte akékoľvek závažné ochorenie a prebieha u vás liečba, užívanie výživových doplnkov konzultujte so svojim ošetrujúcim lekárom.

Optimálne zdravie sa nedá dosiahnuť iba užívaním kvalitných výživových doplnkov, ale je to dôležitá súčasť, ktorá nás k silnej imunite a optimálnemu zdraviu výrazne približuje. Nezabúdajte na zdravú stravu, pitný režim ( voda bez chlóru ), na manažment stresu, ďalej dodržiavajte základné pravidlá – noste rúška, dôkladne si umývajte ruky, dodržiavajte primeraný odstup, vyhýbajte sa miestam s väčším počtom osôb.

Úžasným pomocníkom pri dodržiavaní základnej hygieny ako prevencie pred vírusovými ochoreniami je:

G&H čistiaci gel na ruky 

Čistiaci prípravok na ruky obsahuje 70% alkoholu a účinne čistí vaše ruky.

 • 500 ml fľaštička s pumpičkou uľahčuje účinné čistenie rúk a pomáha ochraňovať pred vírusovými ochoreniami celú rodinu.
 • Obsahuje glycerín, ktorý pomáha regulovať hydratáciu pleti. G&H kolekcia obsahuje ďalšie účinné prípravky na ochranu a výživu pokožky.
 • Bez živočíšne derivovaných prísad.
 • Neparfumovaný, bez obsahu dráždivých zložiek. Hypoalergénny.

Text: @ladydnotes

Fotky @mimipelikan

 

Aminokyseliny – aký vplyv majú na naše telo, zdravie a imunitu?

 

TELESNÁ SILA, ZDATNOSŤ, KONDÍCIA, VITALITA – naša schopnosť ľahko a rýchlo s dobrou obratnosťou prekonávať rôzne prekážky, na úrovni fyzickej, ale aj tie, ktoré súvisia holisticky so zdravím, psychickou pohodou atď…

Naša telesná zdatnosť nie je trvalou vlastnosťou, v priebehu života sa mení, môže sa zvýšiť pomocou pravideľnej športovej aktivity a výživy, alebo sa zníži nečinnosťou, fyzickou pasivitou, chorobou.

Nieje dôležitý iba údaj, akého vysokého veku sa ako populácia dožívame, zásadný je údaj, akú fyzickú a psychickú kvalitu života prežívame s pribúdajúcim vekom. 

Ako zvýšiť kvalitu života, udržať ju do vysokého veku, budovať svoju fyzickú silu, zdatnosť a vitalitu???

Najdôležitejší vplyv na našu fyzickú vitalitu majú:

 1. DOSTATOČNÁ FYZICKÁ AKTIVITA – pravideľný fyzický tréning
 2. DOSTATOČNÁ KVALITNÁ VÝŽIVA zameraná na kvalitné mikro a makroživiny, tuky a proteíny, znížené množstvo sacharidov a prázdnych neproteinových kalórií.

Vedeli ste o tom, že AMINOKYSELINY sú základnou stavebnou jednotkou bielkovín – proteínov a práve bielkoviny nutne potrebujeme na tvorbu tkanív, svalov, enzýmov, hormónov a imunitného systému? Súčasná populácia je PODVÝŽIVENÁ na MAKROŽIVINU – BIELKOVINU, naša strava má väčšinou kriticky nízky obsah esenciálnych aminokyselín ( telo si ich nedokáže vyrobiť ), ktoré prijímame v strave. Pokiaľ máme v strave nedostatok BIELKOVÍN, znamená to nielen SLABÉ SVALY a ZLÚ REGENERÁCIU, ale i ÚNAVU, OSLABENÝ IMUNITNÝ SYSTÉM, riziko kožných ochorení atď… 

Premýšlať nad doplnením AMINOKYSELÍN do stravy je dôležité pre nešportovcov rovnako, ako pre športovcov. Zvýšiť obsah aminokyselín by mali ľudia počas choroby, pri liečení pooperačných stavov, starší ľudia, aktívni športovci, ľudia s pleťovými problémami a všetci ľudia, ktorí si chcú udržať optimálne zdravie a fyzickú vitalitu.

PROTEOSYNTÉZA je tvorba nového bielkovinového – svalového tkaniva v tele. Ak dodávame do organizmu dostatok všetkých 9 esenciálnych aminokyselín ( pozor, nielen BCAA aminokyseliny, tie sú 3 ), znásobíme schopnosť nášho tela tvoriť a regenerovať svalové vlákna až 3.5 x. 

Ok, a teraz otázka: Nedajú sa aminokyseliny doplniť aj v strave???

No jasné, dajú. Ak denne skonzumujeme aspoň 30 g bielkovín naraz ( denne strava zložená z dostatku kvalitného a veľkého množstva mäsa a živočíšnych produktov / platí pravidlo, čím viac rokov – tým viac bielkovín je treba prijímať na udržanie vitality a pohyblivosti ), aminokyseliny si doplníme. Negatívny následok toho je však VEĽKÉ MNOŽSTVO KALÓRIÍ, ktoré majú za následok NADMERNÉ PRIBERANIE, lebo sa vo všeobecnosti MÁLO HÝBEME. Z rastlinnej stravy obsahuje len málo rastlín všetkých 9 aminokyselín (sója, pšeno, quinoa) teda spoliehať sa na doplnenie aminokyselín takouto formou nemôžeme.

Takže si zhrňme informácie:

Ak chceme zdravo starnúť, budovať imunitný systém, mať krásne, štíhle, vypracované svaly – týka sa to žien rovnako, ako mužov, dámy, nemusíte sa báť, že vám narastú veľké svaly, práve naopak, krásne, pevné a štíhle svaly… ak chceme znásobiť proteosyntézu, priamym posilnením svalov posilniť aj kosti, ak jeme nedostatok mäsa, alebo skĺzame k jedlám, ktoré obsahujú iba veľa neproteinových kalórií, ak chceme podporiť zdravú tvorbu hormónov, enzýmov, chceme zdravé tkanivá v tele, ak chceme posilniť najväčší sval v tele – srdce, chceme znížiť krvný tlak a udržať si srdce zdravé, ak chceme znížiť  známky starnutia v našom tele, ak chceme maximalizovať účinky športovej aktivity, AMINOKYSELINY sú v našej strave nevyhnutnosťou. 

Aké je správne dávkovanie?

 • 1 odmerka ideálne ráno / večer nalačno zarobiť do pohára čistej vody
 • aminokyseliny je dôležité prijímať aj v “netréningový” deň
 • 1 odmerka =  3.6 g aminokyselín ( všetkých 9 esenciálnych aminokyselín )
 • maximálna denná dávka podľa Dr. Wolfeho je cca 10 – 15 g
 • doporučená denná dávka pre bežného človeka je 1 odmerka.

“AMINOKYSELINY môžu mať najväčší vplyv na ľudské zdravie!” Dr.Robert Wolfe Ph.D. – 40 rokov výskumu aminokyselín, bielkovín a svalov.

Pri akomkoľvek závažnejšom ochorení je potrebné konzultovať užívanie akýchkoľvek výživových doplnkov s ošetrujúcim lekárom.

Podnikanie, komunita, sloboda…

Meniaci sa svet nás neustále nabáda, aby sme sa zamýšlali… nad tým, aký život žijeme, nad našimi prioritami, nad našimi hodnotami, nad časom, ktorý má na tomto svete jasné pravidlá. Beží rovnako pre každého a je len na nás, čím ten čas vyplníme. Stále viac premýšľame nad tým čarovným slovom SLOBODA, stále viac nás láka SEBAREALIZÁCIA, túžime SPOLU-VYTVÁRAŤ LEPŠIU KULTÚRU SPOLOČNOSTI, realizovať svoj INDIVIDUÁLNY ZÁMER, túžime po SEBAVYJADRENÍ a po PO ŽIVOTE PODĽA VLASTNÝCH PREDSTÁV…

Ak premýšlaš, ako toto všetko získať, zaručenou cestou je vlastné podnikanie – projekt, ktorý naplní všetky tvoje túžby a volanie po slobode.  Možno už dlho túžiš vytvoriť svoju vlastnú značku, chceš sa pustiť do niečoho, čo ťa baví. Podnikanie však vyžaduje veľa tvrdej práce a súboja s vlastnou komfort zónou, vyžaduje často veľké investície a vyžaduje postoj, že sa nikdy nevzdáš. V realite je to však tak, že 100% ľudí sa rozhodne že ANO a 90% to vzdá ešte skôr, než by sa vôbec mohol nejaký úspech dostaviť. Ak sa nemáš s kým poradiť, ak sa musíš učiť na svojich chybách, ak potrebuješ investovať obrovské sumy peňazí a zaplatiť ohromnú časovú daň na úkor toho, čo je pre teba dôležité, potom je podnikanie ťažkou tŕnistou cestou, ktorá nevedie vždy k vytúženému cieľu.

Ako teda rozbehnúť vlastný projekt tak, že sa nevzdáš všetkého času pre rodinu, koníčkov, záľub a života, ktorý teraz máš??? Ako sa dá rozbehnúť podnikanie, ktoré nieje rizikom, ale je školou rozvoja a priestorom pre rast?

Vyber sa cestou budovania svojho online podnikania riadeného z domova, staň sa sám/sama sebe šéfom, pusti sa do tvorby vlastnej siete, komunity, ktorú budeš inšpirovať a ovplyvňovať, staň sa mikro-influencerom a prepoj svoje meno s najmodernejšími technológiami a  najúspešnejším projektom v oblasti sieťového podnikania na svete.

…túžba po zisku, alebo POSLANIE, ktoré mení životy k lepšiemu???

Roky v podnikateľskom prostredí nás naučili, že finančná motivácia funguje krátkodobo, ale nepostavíš na nej dlhodobý úspech. Skutočný úspech prichádza, keď sa ti dostane PODNIKANIE DO SRDCA. Využi svoje túžby, ciele a plány ako hnací motor pre rozvoj svojho podnikania riadeného z domova. Urči si zámer, vytvor si nástenku života podľa vlastných predstáv na pintereste a začni sa učiť od úspešných, ako vybudovať svoju komunitu a rozbehnúť vlastný projekt. Uvedom si, čo chceš ako človek?? Čo chceš, ako podnikateľka / podnikateľ ??? Chceš mať prepojené svoje podnikanie so svojim poslaním, alebo je to zatiaľ len príležitosť na zárobok a časom uvidíš??? Aký bude mať tvoje podnikanie dlhodobý ZMYSEL? 

…NAJDÔLEŽITEJŠÍ JE TEAM, alebo s kým si, taký si!

Ľudia, ktorými sa obklopuješ spolu-vytvárajú úspech tvojej značky.

TEAM je zásadná záležitosť. Rovnako ako v športe, tak aj v podnikaní. Ak v ňom funguje kultúra rešpektu, podpory, tolerancie, pracovitosti, môže rásť. Ak v ňom fungujú hejty, ohováranie za chrbtom, vyhováranie sa a ukazovanie prstom na ostatných, taký team NEMÁ ŠANCU NA ÚSPECH, bez ohľadu na to, aké sú jeho aktuálne výsledky. Preto urob rozhodnutie, že budeš vzorom tých správnych hodnôt, princípov a dobrej vibrácie a VYBERAJ SI, S KÝM TRÁVIŠ ČAS a KOMU HO VENUJEŠ! Vytvor team so svojím mentorom a venuj čas a pozornosť správnemu výberu hráčov pri štarte tvojho podnikania a buď ty ten najlepší teamový hráč pre ostatných. Dobre si rozmysli, koho rady počúvaš… Hovorí sa, že s kým si, taký si. Inšpiruj sa od najlepších, využi možnosť učiť sa od mentora, ktorý dosiahol také výsledky po akých túžiš… nie však iba v profesionálnej oblasti, ale vo viacerých oblastiach života. Zisk je príliš málo, ak človek nemá hodnotné vzťahy, rodinu a časovú slobodu.

…Osobná franšíza a mentoring – tvoj nástroj k slobode!

Jedna z najväčších hodnôt sieťového podnikania je, že sa ZAPÁJAŠ DO EXISTUJÚCEHO PROJEKTU, ktorý ti kryje chrbát a ponúka rokmi overené a fungujúce zázemie, ponúka ti prostredie pre rast a rozvoj. Ponúka ti fungujúci systém, ktorý využiješ ako osobnú franšízu. Ty prinášaš seba ako značku, svoju kreativitu, pracovitosť a nadšenie. Túžba učiť sa a rásť je jedna z kľúčových zásad pre úspech. Dáva ti možnosť učiť sa podnikať a konzultovať svoj rast s úspešnými podnikateľmi v obore. 

 

Čo potrebuješ pre štart svojho nového projektu????

 • Stanov si, čo znamená pre teba život podľa vlastných predstáv! Vytvor si predstavu toho, ako chceš žiť, premýšľaj, ktoré oblasti života potrebuješ zlepšiť, alebo v čom zmeniť ich smer??? Čo v živote najviac potrebuješ a čo ti chýba??? Keby čas a peniaze neboli problém, ako by vyzeral tvoj život???
 • Naštartuj svoju licenciu na osobnú franšízu ( v licencii máš vlastný eshop s exkluzívnymi značkami a možnosť kvalifikovať sa na vzdelávanie v mentoringovej skupine, podporu dodávateľského systému a produkty vybraných lifestylových značiek, získaš prístup do podnikateľskej komunity a možnosť konzultovať rast tvojho podnikania )
 • Naštartuj svoj počítač, alebo smartphone… dokonca nepotrebuješ ani domov, i keď sa jedná o projekt podnikania riadeného z domova, kľudne môžeš svoj projekt riadiť z pláží sveta.. ?
 • Naštartuj svoju hlavu – prichádza čas učiť sa nové veci… time manažment, povahové profily, budovanie vzťahov, finančné vzdelanie, leadership, online marketing, profesionálne zameranie v rôznych oblastiach, napr. zdravie, ekológia, krása, atď..
 • Zapoj sa do podporného online projektu: 6 týždňov k vlastného podnikaniu z domova, využi výhody online vzdelávania pomocou online školení, workshopov a online konzultácií s tvojim mentorom v novom projekte.

Tvoj vlastný projekt podnikania riadeného z domova môžeš rozvíjať popri zamestnaní a vytvoríš si ďalší – NEZÁVISLÝ PRÍJEM.

Premýšľaj nad tým, na čom je tvoj aktuálny príjem závislý a do akej miery je obmedzený, alebo trvalý… Dokážeš si vo svojom zamestnaní určiť výšku príjmu? Je tvoj príjem 100% istotou aj v dobe meniaceho sa sveta a možnej ekonomickej krízy? Možno je to dobrý spôsob, ako uhradiť účty, ale zrejme to nebude nástroj k životu podľa vlastných predstáv. Zameraj sa na viacero zdrojov príjmu, to je cesta k slobode. 

Tak a teraz zabojuj o to, aby si využil / využila príležitosť, ktorá sa ti ponúka. Začni sa učiť, pridaj sa do komunity, prebuď svoju odvahu, vykroč mimo komfort zóny a začni si užívať každý deň života podľa vlastných predstáv. 

 

5 dôvodov, prečo milujem XS

O energy drinkoch sa už všeličo popísalo a ešte viac sa o nich hovorí…Súhlasím, že aj pri nich platí to, čo pri autách a telefónoch, menia sa, vyvíjajú sa, prichádzajú úplne nové, iné, prepracované. Táto teória jednoznačne platí o lifestylovom drinku XS, ktorý sa u nás nazýva aj POWER DRINK. Nečakajte úplne obyčajnú formu “energeťáku”, každá plechovka v sebe skrýva “odkaz”..Moja manželka je človek citlivý na kofeín, XS pije a veľmi rada, túto informáciu píšem hneď, pretože vás už určite napadla myšlienka: “energeťáky nepijem, nechcem dostať infarkt.” Značka XS power drink prináša na trh úplne novú formu energy drinku, ktorý je súčasťou života aktívnych ľudí, športovcov, generácie Y, dobrodruhov, cestovateľov, ale aj úspešných podnikateľov. Zaujímajú vás naše dôvody, prečo sme sa s ladyD stali tvárou – reklamou tohto drinku???

 • OBSAH KOFEÍNU v plechovke je približne taký, ako v 1 espresso ristrette. Takže vás to nakopne, ale prežijete to v pohode 😉 bez návštevy pohotovosti. Ak ste “kávičkár”, zrejme obsah kofeínu v XS power drinku veľmi nepocítite. XS je pre nás pozitívnou vibráciou, nakopnutím, motiváciou, povzbudením, keď to potrebujeme.
 • Každá plechovka XSu je NABITÁ VITAMÍNMI SKUPINY B a to by vás mohlo zaujímať viac, ako kofeín. V obľúbenom XS drinku nájdete vysoký obsah vitamínu B3 ( niacín ), vitamínu B5 ( kyselina pantotenová ), vitamínu B6 a vitamínu B12. Komplex vitamínov B je dôležitý pre správne fungovanie a metabolizmus nervových buniek, dodáva nám energiu, odbúrava únavu a vyčerpanie, osožný je pri zmiernení príznakov predmenštruačného syndrómu, pomáha pri svalových natiahnutiach, priaznivo pôsobí na pamäť, sústredenie pri učení, pomáha pri kožných problémoch ( ekzémy, afty, akné atď ), zvýšený prísun „béčka“ sa odporúča predovšetkým ľuďom so psychickou a fyzickou záťažou, vitamíny skupiny B sú vhodné i na posilnenie imunitného systému a ako doplnok liečby najrôznejších chorôb, tiež prispievajú k zdravej duševnej činnosti. Predávkovanie vitamínmi skupiny B je takmer nemožné, ich nadmerné množstvo telo vylúči.
 • XS s obsahom ovocných štiav obsahuje aj VITAMÍN C! Jednou plechovkou si doplníte viac ako 80% doporučenej dennej dávky. ( ktorá je samozrejme stanovená pre super-zdravého jedinca bez stresu, námahy, cigariet, alkoholu atď…takže v podstate pre robota hihi ) O tomto vitamíne by sa dal napísať mega dlhý blog, spomeniem len pár dôležitých účinkov na náš organizmus: regenerácia svalov a kĺbov, “oprava” kolagénových vlákien, zvyšuje odolnosť voči fyzickej záťaži, zlepšuje imunitný systém, pôsobí ako antioxidant, likviduje vírusy a niektoré toxíny, chráni pred srdcovo-cievnymi ochoreniami. Naše telo vitamín C spotrebováva pri strese 20 násobne viac, preto ho v stresových situáciách potrebujeme dopĺňať.
 • BEZ PRIDANÉHO CUKRU‼ Ako je to možné, že je XS sladký??? 🙂 Ovocná verzia power drinku obsahuje 25% ovocných štiav, ktoré sa postarajú o sladkú chuť. Taktiež obsahuje v minimálnom množstve 2 umelé sladidlá, o ktorých si napíšeme viac: Sukralóza je približne 800-krát sladšia ako cukor a označuje sa kódom E955. Sukralóza sa v ľudskom tele nerozkladá, nie je metabolizovaná (v organizme neexistuje enzým, ktorý by ju rozložil) a v nezmenenej podobe sa vylučuje stolicou alebo močom. Sukralóza sa neakumuluje (neukladá) v tuku, riziko vzniku nádorov pri použití sukralózy nehrozí, preto je marketingová vojna proti umelým sladidlám v tomto prípade neodôvodnená. Ak by sme denne vypili plechovku drinku s obsahom umelých sladidiel a netlačili do seba koláče, torty, ovocie s obsahom postrekov, ktorých negatívne účinky dokázané sú, žili by sme zdravší život plný energie. Druhým sladidlom je Acesulfam draselný, umelé sladidlo 200 x sladšie ako cukor. Z týchto údajov vyplýva, že ak chcem niečo osladiť, potrebujem 200 – 800 x menej účinnej látky, ako by som použil cukru. Acesulfam sa v ľudskom tele nerozkladá a nie je metabolizovaný, v nezmenenej podobe sa vylúči močom. Neznamená to však, že do seba hneď natlačíme kg sladkostí s umelými sladidlami kombinovanými s cukrom. Znamená to, že 1 plechovka power drinku je viac ako OK, ak žijem zdravý život bez cigariet, alkoholu, bez polotovarov, bez stresu atď…ale o tom dnešný blog nieje.
 • Poďme si zobrať pod lupu CUKOR, taký ako ho poznáme! Kráľovský, tradičný, obrovským spôsobom využívaný: Klasický cukor je NAJSLADŠÍM TOXÍNOM NA TRHU! V roku 2010 bola priemerná spotreba cukru na 1 slováka 34,3 kg !!! To je 2.85 kg mesačne na každého obyvateľa SR. Obávam sa, že za posledných 7 rokov sme toto číslo výrazne nezlepšili. O nadváhe sa pri téme CUKOR ani baviť nemusíme, je nám to celkom jasné a stačí sa poobzerať dookola. Téma inzulínových výkyvov je tiež všetkým celkom známa, cukrovka je jedno z najspomínanejších ochorení pri téme cukor. Cukor znižuje náš imunitný systém, pri trávení cukru musí organizmus použiť zvýšené množstvo vitamínov a minerálov, ktoré potom chýbajú pri iných dôležitých funkciách. Čiže konzumácia cukru predstavuje plytvanie cennými vitamínmi, minerálmi a stopovými prvkami. Najhoršie je, že pri metabolizme cukrov vznikajú toxické látky, ktoré spôsobujú mnohé ochorenia. Výsledkami dlhodobej spotreby cukru sú cukrovka, osteoporóza a zvyšuje sa riziko vzniku astmy, artritídy,  roztrúsenej sklerózy a rakoviny. Cukor poškodzuje pečeň a žalúdok, je jedným z popredných ničiteľov zdravej črevnej mikroflóry (môže spôsobiť premnoženie kvasiniek). Ak si neviete predstaviť „ničivý“ vplyv cukru na vnútorné orgány, predstavte si vplyv cukru na naše zuby, ktoré sú tvrdé a odolné! Cukor spôsobuje hormonálnu nerovnováhu, pretrvávajúcu únavu, nedostatok energie, nervozitu, agresivitu, nesústredenosť a depresiu, spôsobuje prekyslenie organizmu a vznik hemoroidov, znižuje hladinu dobrého cholesterolu, čím získava prevahu zlý LDL cholesterol, ktorý vedie ku vzniku kardiovaskulárnych ochorení. Ja myslím, že stačí, i keď by sme sa na túto tému mohli baviť ešte dlho, dlho…
 • Posledný 5ty dôvod, prečo milujem XS, je samotná MYŠLIENKA, KTORÚ REPREZENTUJE! XS je POZITÍVNA ENERGIA! XS je lifestyle! XS je CREW ľudí, ktorých niečo spája…XS sú adrenalínové športy, XS je LETO, opálené telo, zábava, smiech, XS je kamarátstvo, XS je party time, XS sú grilovačky, záhradné žúry, XS je pot a dobrý pocit vo fitku, XS sú výlety do prírody, turistika, XS je CESTOVANIE, spoznávanie nových krajín, XS sú rána na inline korčuliach, keď nemusíte vstávať do práce, XS sú zvládnuté skúšky, XS je more, piesok, slnko, XS je chuť ovocia a chuť pohody, XS je podnikateľská príležitosť skrytá v každej plechovke, ktorá nieje určená iba pre vyvolených, týka sa každého jedného z nás.

Tomáš

Podat nejlepší výkon je cesta

…a na ní musíme dlouhodobě pracovat.

Psal se rok 2010 a já jsem měl o 7 let míň 🙂 a o 20 kg víc….

Proč jsem začal?

Jo, sám tomu nemůžu uvěrit. O 20 kg víc….Možná to bylo tím, že jsem s manželkou tak prožíval její dvě těhotenství :), že jsem s ní i přibíral. Ale potom už kila zůstala / ta moje :-)/ a to mi začalo vadit. Zadýchání se při chůzi do schodů, nošení pytlózních věcí a únava už mne prostě nebavili. Pak mě dostala informace, že jsem se měl zúčastnit firemního běhu. Nikdy jsem neběhal, ani na škole tělocvik nebyl můj šálek kávy a představa odběhnutí 4,2 km byla přímo děsivá.

Co mi pomohlo?

Tak vzniklo rozhodnutí dát se „do formy“. Nechtěl jsem jít cestou drastických diet a potom jojo efektu, a proto jsem se rozhodl změnit životní styl. Pokud ten způsob života jak jsem fungoval mne dovedl tam kde jsem byl a to se mi nelíbilo, dávalo mi smysl udělat změnu. Upravil jsem jídelníček, začal jsem pravidelně běhávat a měl jsem štěstí, že můj kamarát Ivko /dobrý běžec/ měl trpělivost dělat mi sparing partnera v začátcích.

Nebyla to vůbec sranda. Měl jsem svalovky, boleli mne kolena nezvyklá na pohyb, nestíhal jsem s dechem. Dnes po několika uběhnutých půlmaratonech se usmívám, ale tehdy jsem už po 600m neběžel, ale jenom šel. Takto jsem nějakou dobu střídal běh a chůzi, až si tělo/ plíce zvykli a mohl jsem bežet celou vytyčenou trasu. Kromě sportovní výživy od Nutrilite mi nejvíce pomohlo nastavení „nikdy se nevzdávat“. Ta vytrvalost a nebo houževnatost to bylo to co mi pomohlo dostat se ze zóny pohodlí.

Jaké jsou moje cíle?

Mým cílem v budoucnu je zaběhnout si maraton a inspirovat další lidi k aktivnějšímu životnímu stylu. To, že máte 40+ nemusí znamenat, že máte sedět u telky na gauči a kysnout ? To, že člověk na sobě začne pracovat po fyzické stránce může přinést zajímavé benefity i v dalších oblastech. Budete mít určitě více energie v práci. Nebo začnete mít větší ambice a budete chtít třeba začít podnikat a splnit si nějaké další sny a cíle? Ale o tom v některém z dalších blogů.

Tomáš